Nasi na Magic Open House

Opublikowano: środa, 10 stycznia 2018 Oskar Łatoszyński

Rankiem 6 stycznia 2018 roku dwóch naszych mieszkańców: Alek i Daniel wraz z p. Oskarem i jego synem Wiktorem pojechali do sklepu Świat Gier, znanego również pod nazwą Mag Planszowy. Jest to zarówno sklep jak i miejsce do grania, w którym zbierają się miłośnicy gier bez prądu.

Mag znajduje się we Wrocławiu przy ulicy Szewskiej. W tym dniu planowane tam było ważne wydarzenie dla graczy: Magic Open House związane z grą karcianą Magic: The Gathering.
Jednak, czym jest ta gra?
Magic: The Gathering to kolekcjonerska gra karciana (ang. Trading Card Game – TCG). Do gry w Magica potrzebne są co najmniej dwie osoby z własnymi taliami. Każdy gracz wciela się w rolę czarodzieja zwanego Planeswalkerem, który używając różnorodnych zaklęć i stworzeń stara się pokonać przeciwnika. Gra nie jest dostępna w wersji polskojęzycznej, zatem znajomość języka angielskiego, bądź innego języka, w której jest wydawana gra jest niezbędna – dlatego tez na pierwszy turniej pojechało tylko dwóch mieszkańców, z których jeden zna całkiem nieźle angielski a drugi od niedawna się go uczy.
Magic Open House jest wydarzeniem specjalnie przeznaczonym dla nowych graczy lub takich, którzy dawno nie grali. Każdy uczestnik dostaje darmową talię demonstracyjną oraz kartę promocyjną (w tym przypadku była to karta Silvergill Adept). Uczestnicy zasiadają do stołów, a organizatorzy oraz zaznajomieni z zasadami gry gracze tłumaczą „zielonym” w tym temacie zasady. Po tym krótkim wprowadzeniu można oddać się w wir rozgrywki, rzucania zaklęć i dowodzenia potworami. Jest to gra, która się ciągle rozwija – tworzone są nowe kolekcje kart, przybywa nowych postaci i dodatkowych zasad urozmaicających rozgrywkę.
Udało się rozegrać po kilka gier, zarówno wygranych, jak i przegranych. Jednakże już sam udział w tym evencie dostarczył uczestnikom wiele niezapomnianych przeżyć. W drodze powrotnej zjedli przepyszne ciepłe pączki i zrobili sobie fotkę pod (chyba) największą świąteczną choinką jaką w tym roku widzieli.
Daniel i Alek zapowiedzieli, że kiedy tylko pojawi się w internecie informacja o następnym wydarzeniu Magic Open House zrobią wszystko żeby tam być. A do tego czasu będą uczyć się pilnie angielskiego i doskonalić swoje umiejętności grając w Magica między sobą 😉