X Powiatowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością

Opublikowano: wtorek, 12 września 2017 Marek Gajda

To było jubileuszowe, X spotkanie z okazji Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Odbyło się 10 września w godzinach od 14,-17,00. Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą w kościele NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy. Dalsza część, oficjalna była już na Placu Zwycięstwa.

Tam też przywitał wszystkich nasz zespół AKORD, który grając witał cały pochód, który szedł z kościoła na Plac. Do samego wieczora odbywały się występy, wystawa prac osób niepełnosprawnych, warsztaty malowania na szkle, decoupage, zajęcia ceramiczne, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji przygotowanych przez nasze Panie z Terapii Zajęciowej. Pięknie, w pokazie tanecznym, zaprezentował się zespół pań z Jemielnej
Nasza kuchnia jak każdego roku przygotowała jedzenie dla wszystkich. Można było kupić popróbować słynnych pierogów ostrowińskich, kiełbaski z rożna, bigos, grochówkę, hamburgery, etc.
Jak zwykle nasze panie z Jemielnej wystawiły wszelkiej, PRZEPYSZNEJ, maści ciasta. Wszystkim wokół ciekła ślinka, ale niedługo, bo ciasta bardzo szybko "zeszły".