IV Dolnośląski Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych

Opublikowano: poniedziałek, 15 maja 2017 Marek Gajda

W dniu 10 maja 2017 r., w ramach Olimpiad Specjalnych odbył się IV Dolnośląski Turniej Bocce. W turnieju uczestniczyło 17 klubów Olimpiad Specjalnych z województwa dolnośląskiego. Zawody zostały zorganizowane przez Olimpiady Specjalne, Dolnośląskie kluby „Tęcza" i „Szansa" oraz przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 we Wrocławiu.

Zaproszeni goście, trenerzy, wolontariusze i zawodnicy byli świadkami wspaniałego otwarcia turnieju, nie zabrakło w nim chwil podniosłych, takich jak:
prezentacja sekcji sportowych, wciągniecie flagi i wysłuchanie hymnu Olimpiad Specjalnych oraz wspólne powtarzanie słów przysięgi zagrzewającej do walki sportowej. 
Mieliśmy okazję podziwiać pokaz profesjonalnej grupy tanecznej Cheerleaders, a także zobaczyliśmy pokaz siatkówki na siedząco. Oba występy wywołały ogromny aplauz publiczności. Po tak sympatycznej rozgrzewce zawodnicy przystąpili do rywalizacji sportowej, wspierani przez profesjonalnie przygotowanych sędziów– studentów IV i V roku AWF z Wrocławia. Gra w bocce jest dyscypliną sportową wywołującą wiele emocji oraz dającą niesamowitą radość zawodnikom, którzy samodzielnie poszukiwali optymalnych strategii gry, tak by znaleźć się wśród medalistów turnieju.
Na podium stanęli:
- Klaudia Starczan (złoto w grze jednoosobowej)
- Arkadiusz Kicej (srebro z grze jednoosobowej)
- Krzysztof Sadowski i Andrzej Ciołak (srebro w deblu)
- Monika Szuper i Michał Wieszczak (brąz w deblu)
Po zakończonych rozgrywkach nastąpiło oficjalne zamknięcie IV Dolnośląskiego Turnieju Bocce. Wszystkim bardzo mocno gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.