Ogólnopolski Turniej Szachowy Domów Pomocy Społecznej 2016

Opublikowano: czwartek, 29 września 2016 Marek Gajda

We wtorek 27 września ekipa naszych szachistów brała udział w XXII Ogólnopolskim Turnieju Szachowym Domów Pomocy Społecznej we Wrocławiu przy ul. Mącznej. Przywitaliśmy się serdecznie z organizatorami i uczestnikami Turnieju, z których większość znamy bardzo dobrze, ponieważ bierzemy w nim udział od wielu lat.

Tradycyjnie ujęła nas za serce gościnność gospodarzy, którzy przygotowali poczęstunek dla uczestników. Ciasta były PRZEPYSZNE!!!. Miłym akcentem była też wystawa prac mieszkańców z różnych domów, w tym oczywiście z naszego. Dopełnieniem tej miłej scenografii była przepiękna pogoda, można było między rundami odetchnąć świeżym powietrzem i ukoić nerwy.

Rozgrywki odbywały się pod nadzorem dyplomowanego sędziego, przez 7 rund w systemie szwajcarskim. Poziom zawodników był jak zwykle wysoki, a regulaminu przestrzegano skrupulatnie. Nie mieliśmy zbyt wysokich oczekiwań, więc byliśmy naprawdę zadowoleni z VII miejsca zajętego przez naszego zawodnika. Nie kwalifikowało ono jednak do otrzymania nagrody rzeczowej, pocieszyliśmy się dyplomami uczestnictwa i oczywiście wspaniałą atmosferą rozgrywek. Zwycięstwo, tak indywidualne jak i drużynowe, tradycyjnie przypadło Rościsławicom. Znakomicie też wypadł DPS Ziębice, którego zawodnik w klasyfikacji indywidualnej zajął II-gie miejsce.

Sponsorem tegorocznego Turnieju, tak jak i w latach ubiegłych, było Stowarzyszenie na Rzecz Osób Starszych, Chorych i Niepełnosprawnych we Wrocławiu – KOLORY NADZIEI. Dzięki niemu nikt nie musiał pokrywać kosztów uczestnictwa. Tegoroczny Turniej Szachowy za nami – dziękujemy i czekamy na kolejny w przyszłym roku.