Nie samą pracą człowiek żyje

Opublikowano: poniedziałek, 12 września 2016 Elżbieta Kaznowska

Hobby (pasja, potocznie konik) – czynność wykonywana dla relaksu w czasie wolnym od obowiązków. Może łączyć się ze zdobywaniem wiedzy w danej dziedzinie, doskonaleniem swoich umiejętności w pewnym określonym zakresie albo też nawet z zarobkiem. Głównym celem pozostaje jednak przyjemność płynąca z uprawiania hobby. Hobbyści-amatorzy liczni są w niektórych dziedzinach nauki, np. entomologia, botanika, zoologia, przyczyniając się do ich rozwoju.

Przykładowe rodzaje hobby (dotyczy czynności wykonywanych amatorsko):
artystyczne (malarstwo, rysowanie, gra na instrumencie, fotografia, taniec, śpiew, robótki ręczne), techniczne (krótkofalarstwo, modelarstwo, majsterkowanie), rekreacyjne (sport, łowienie ryb, zbieranie grzybów, polowanie, uprawianie działki, inne typowe (kolekcjonerstwo u mnie filiżanki, czytanie książek, anime, gry komputerowe).
Moje hobby to zbieranie filiżanek. Staram się zbierać głównie filiżanki porcelanowe. Najczęściej przy zakupie kieruję się pierwszym wrażeniem. Coraz częściej otrzymuję też filiżanki w prezencie, z różnych miłych okazji. Ostatnio w Święta Wielkiej Nocy moje zbiory wzbogaciły się o kolejne egzemplarze, bowiem rodzina i przyjaciele doskonale znają moją słabość... Chętnie także, od czasu do czasu, kupuję sobie sama w prezencie. Część moich zbiorów nie pełni tylko funkcje ozdobnej, ale także użytkowe.
Zbieranie filiżanek, to w ostatnich latach bardzo modne zajęcie i popularne zbieractwo. Nie wszystkie moje filiżanki są porcelanowe, a jednak są piękne.
Namawiam wszystkich do kolekcjonowania – wszak zbierać można dosłownie wszystko.
Ciąg dalszy „Moje hobby” nastąpi....

Elżbieta Kaznowska