IX Powiatowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością

Opublikowano: czwartek, 08 września 2016 Elżbieta Kaznowska

Kolejny raz, dziewiąty z kolei, uczestniczyliśmy w Powiatowym Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością, który odbył się 4 września 2016 roku w Oleśnicy, na Placu Zwycięstwa. Miejsce wybrano nie przez przypadek, albowiem właśnie tutaj, w tym dniu, osoby niepełnosprawne odniosły zwycięstwo.

Wśród nich nasze mieszkanki Pani Sylwia Jureczko, Pani Agnieszka Śpiewak, Pani Edyta Wolak, Pani Wioletta Matyszkiewicz poprzez wspaniały układ taneczny, a inne jak Pani Wiesława Oszczygieł, Pani Edyta Racko, Pani Marta Cudna, Pani Teresa Rudkiewicz, Pani Magdalena Skopowska, Pani Halina Bojewska, Pani Katarzyna Thuillier, Pani Małgorzata Kadłubkiewicz, Pani Emilia Chmielarczyk sercem były z występującymi mieszkankami. Ponadto wystąpiła Pani Wanda Elenidu z repertuarem piosenki greckiej. W jej wykonaniu usłyszeliśmy między innymi słynną zorbę i piosenki o miłości.
Każdy kto miał tylko ochotę mógł skosztować wypieków pracowni kulinarnej – było pyszne ciasto – sernik, jabłecznik, 3 bit, orzechowiec, ciasto z owocami, ciasto z katarzynkami, porzeczkowiec z bitą śmietaną, murzynek z kremem i polewą czy popapraniec. Kuchnia PDPS przygotowała konsumpcję dla uczestników spotkania, można było posmakować naszych słynnych pierogów, bigosu, kiełbasek, kaszanki i karkówki z grilla, pajdy wiejskiego chleba ze smalcem.
Inne placówki pracujące na rzecz osób niepełnosprawnych pokazały się także z najlepszej strony (bo innej nie mają). Warsztaty Terapii Zajęciowej z Dobroszyc – pomijając pokaz wyrobów artystycznych gościły nas swoimi najlepszymi w regionie ciastami. Ciasta p. Jadzi powoli wtapiają się w gastronomiczny folklor powiatu oleśnickiego. „Niebo w gębie” mówili wszyscy, którzy próbowali tych ciast. Każda placówka przygotowała występ artystyczny i pokaz wyrobów swoich podopiecznych. W jednym i drugim pokazie uczestnicy mieli się czym pochwalić. W tym dniu wszyscy byliśmy sprawni.

BRAWO MY!!!

Za rok na pewno znów się spotkamy, będziemy się prezentować i świętować.