Turniej warcabów

Opublikowano: czwartek, 18, sierpień 2016 Anna Gajek

Nasi mieszkańcy wreszcie doczekali się zawodniczek z Jemielnej, by zmierzyć się z nimi po raz kolejny na Turnieju Warcabów, 16 sierpnia, w Ostrowinie. Sportowe emocje i napięcie u naszych mieszkańców były dodatkowo wzmocnione traumą po poprzednim Turnieju, kiedy to panie z Jemielnej zdecydowanie zwyciężyły, czyli mówiąc prosto z mostu, dały naszym łomot.

Ale tym razem Ostrowina była bezkonkurencyjna i zgarnęła całe podium. Trzy pierwsze miejsca ex aequo (po 10 pkt) przypadły naszym nowym mieszkańcom: Przemkowi Pujerowi, Danielowi Pujerowi i Wojtkowi Zielińskiemu, drugie miejsce (8,5 pkt) wywalczył Marian Modzelewski, a trzecie - również ex aequo (po 8 pkt) - zdobyli Arek Kicej i Sławek Głąb. Panie z Jemielnej uplasowały się na IV (Katarzyna Olszewska – 7 pkt) i V (Edyta Wolak – 6 pkt) pozycji i zostały za to wyróżnione. Nie byłoby dużej radości ze zwycięstw bez odpowiednich nagród i dyplomów i tu organizatorzy zostali docenieni okazywanym przez uczestników zadowoleniem i oklaskami. Zawodnicy powrócili do codzienności z uczuciem satysfakcji, spełnienia i z miłymi wspomnieniami.
Nawet psycholog przyszedł kibicować naszym paniom z Jemielnej, bo nie wierzył, ze jego sympatie mogą przegrywać!