Sanktuarium Jasnogórskie…

Opublikowano: piątek, 05 sierpnia 2016 Administrator

Już po raz kolejny nasze podopieczne miały okazję zadbać o rozwój swojej sfery duchowej. Pod opieką terapeutek wybrały się do Częstochowy.

Celem tego wyjazdu była przede wszystkim wizyta u Jasnogórskiej Pani, zwiedzanie ruin zamku królewskiego w Olsztynie, a także odwiedzenie bliskich jednej z naszych mieszkanek.
Zaraz po przyjeździe na miejsce, udałyśmy się do klasztoru na Jasnej Górze – Sanktuarium Polaków, miejsca modlitwy i wielu narodowych pamiątek oraz wzięłyśmy udział we mszy świętej, która prowadzona była przez włoskich kapłanów. Po mszy świętej każda z nas mogła przez chwilę w ciszy i w skupieniu pomodlić się do Matki Boskiej Częstochowskiej i to Jej powierzyć swoje błagania i prośby.
Następnie wyruszyłyśmy do pobliskiego Olsztyna, gdzie miałyśmy możliwość zwiedzenia ruin zamku leżącego na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.  Była to piesza wycieczka po pięknym szlaku turystycznym, który zalicza się do wapiennych wzgórz. Dzięki pięknej pogodzie mogłyśmy się w pełni zrelaksować na łonie natury. Zadowolone i pełne wrażeń powróciłyśmy do domu.