Dzień Rodzicielstwa Zastępczego powiatu oleśnickiego

Opublikowano: wtorek, 14 czerwca 2016 Administrator

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, to polskie święto obchodzone 30 maja. Święto zostało ustanowione przez Sejm w 2006 r. Święto służyć ma przede wszystkim zwróceniu uwagi społeczeństwa na los osamotnionych oraz odrzuconych dzieci.

Dodatkowo ma także uhonorować wysiłek, jakiego podejmują się na co dzień Rodzice Zastępczy. Dzięki ich zaangażowaniu możliwe jest zapewnienie młodym ludziom spokojnego dzieciństwa, wykształcenia oraz – co najważniejsze – miłości. Dzieci zaniedbywane przez swoich biologicznych opiekunów, bite, wykorzystywane bądź wychowywane w nieodpowiedni sposób nie mają szans na dorastanie w bezpiecznym otoczeniu. Ich rozwój jest poważnie zagrożony, w rezultacie, czego bardzo często źle się uczą, mają kłopoty w relacjach z rówieśnikami, nie ufają dorosłym.
Dzień rodzicielstwa zastępczego zorganizowało 11 czerwca, na terenach rekreacyjnych w Ostrowinie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Oleśnicy.
Po krótkim przemówieniu i otwarciu pikniku przez Panią Beatę Krzesińską, dyrektor PCPR, zaczęła się zabawa. Dzieciom nie zabrakło atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty terapii zajęciowej, które prowadziły Panie z pracowni terapeutycznych w PDPS w Ostrowinie (malowanie na folii, tkactwo, bukieciarstwo i inne.). Każdy mógł spróbować swoich sił przy tablicach rekreacyjno - edukacyjnych. Dzieci tańczyły i bawiły się przy chuście animacyjnej, bańkach mydlanych, kółeczkach tanecznych i innych formach rekreacji.   A rodzice? Z założenia mieli odetchnąć... ale to nie oleśniccy rodzicie.  Nie spuszczali swoich pociech z oka, towarzyszyli w zabawach, na które ich dzieci były za małe, ale chciały spróbować.
Imprezę wspomagali harcerze z Bierutowa, którzy zawsze się znajdą w odpowiednim czasie i miejscu.
Kuchnia PDPS zaserwowała wszystkim PRZEPYSZNY chleb z piekarni w Bierutowie, ze smalcem i ogórkiem, a także znane już wszystkim ostrowińskie pierogi.

Osoby zainteresowane pomocą dzieciom pozbawionym opieki i miłości własnych rodziców, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie serdecznie zaprasza do:
kontaktu osobistego - z pracownikami Zespołu ds. Pieczy Zastępczej w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Oleśnicy przy ul. Słowackiego 10, parter, pok. 108,
telefonicznego: 71/314 01 74
elektronicznego – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
szczegółowa informacja o rodzicielstwie zastępczym: http://www.pcpr.olesnica.pl/index.php/piecza-zastepcza