Turnus Rehabilitacyjny

Opublikowano: czwartek, 16 czerwca 2016 Elżbieta Kaczmarek

Na przełomie maja i czerwca mieszkańcy PDPS uczestniczyli w turnusie rehabilitacyjnym w Sarbinowie.

Sarbinowo, to wieś letniskowa w północno-zachodniej Polsce, położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim, w gminie Mielno, 7 km na zachód od Mielna. Położona nad Morzem Bałtyckim
Sarbinowo to typowo letniskowa, nadbałtycka miejscowość, leżąca w województwie zachodniopomorskim, powiecie koszalińskim i gminie Mielno. Miejscowość zamieszkuje zaledwie 550 osób, co stwarza idealne warunki do wypoczynku i relaksu w ciszy i spokoju, o każdej porze roku.
Atrakcje znajdujące się w Sarbinowie przeznaczone są zarówno dla dzieci, dorosłych jak i seniorów, a mnogość zapierających dech w piersiach widoków, ciekawych miejsc, pobliskich miejscowości, zabytków i osobliwości przyrody zachęca do spacerów pieszych i wycieczek rowerowych.
Dostęp do morza to najważniejsza cecha Sarbinowa, która przyciąga tak wielu turystów. Linia brzegowa kąpieliska liczy sobie jedynie 100 m, jednak dzięki pozytywnym atestom czystości wody, otrzymanym od Unii Europejskiej mamy pewność, że można tu śmiało i bezpiecznie korzystać z uroków morskiej wody i piasku.
W trakcie pobytu dopisywała nam piękna pogoda, która zachęcała do długich spacerów brzegiem morza. Chodziliśmy do Gąsek, Chłopów, jeździliśmy na wycieczki do Kołobrzegu, Mielna, Dobrzycy. Spędziliśmy ten czas bardzo aktywnie, ale też i odpoczęliśmy.
Już we wrześniu jedziemy na kolejny turnus do "Promyczka" w Sarbinowie.