XVI Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych w Kamiennej Górze

Opublikowano: poniedziałek, 13 czerwca 2016 Ewa Malinowska

Dnia 8 czerwca 2016 roku na stadionie miejskim w Kamiennej Górze odbył się XVI Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych. W tym sezonie w olimpiadzie uczestniczyło 350 zawodników z Dolnego Śląska oraz Czech.

Zawodnicy niepełnosprawni intelektualnie startowali w konkurencjach biegowych - 50, 100, 200, 400 i 800 metrów, skoku w dal z miejsca i rozbiegu, skoku wzwyż, pchnięciu kulą, rzucie piłeczką palantową, pięcioboju oraz konkurencjach na wózkach: wyścigu na 25 metrów i rzucie piłeczką palantową.
Każdy ze startujących zawodników walczył nie tylko ze współzawodnikami, ale i własnym zmęczeniem oraz niepełnosprawnością.

Nasz Dom reprezentowało 6 zawodników:
Wojciech Simlat,
Andrzej Gawin,
Robert Fedorów,
Waldemar Ołubczyński,
Mariusz Bednarz
Łukasz Błaszczyk.

Nasi zawodnicy zdobyli łącznie siedem medali;
złoto: sztafeta 4*100 m, skok w dal, bieg na 100 m, rzut piłeczką palantową.
srebro: wyścig na wózkach, brąz: bieg na 50 m, rzut piłeczką palantową.

Rywalizacja była zacięta, ale wyniki przyniosły wiele satysfakcji.

Nasi mieszkańcy spotkali znajomych, kolegów, koleżanki a także byłych opiekunów. Pogoda była wymarzona, dużo słońca, trochę chmur.

Zawodnicy wrócili w dobrych humorach i każdy, z co najmniej jednym medalem

Organizatorem tego wydarzenia był: Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska - Dolnośląskie, Klub Olimpiad Specjalnych „Podaj rękę” - Kamienna Góra, oraz Zespół Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze.
Współorganizatorami byli: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze, Urząd Miasta w Kamiennej Górze, Urząd Miasta w Lubawce, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Kamiennej Górze i Miejskie Centrum Kultury Fizycznej w Kamiennej Górze.

W tym roku była to już szósta olimpiada zorganizowana w Kamiennej Górze.

Zapraszamy do poniższej galerii prezentującej wspaniała atmosferę tego wydarzenia.