XXII Przegląd Poezji i Prozy - 10. POWIATOWY DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W OSTROWINIE FILIA W JEMIELNEJ

Opublikowano: wtorek, 10 listopad 2015 Marek Gajda

XXII PRZEGLĄD POEZJI I PROZY
OSTROWINA - 06.11.2015
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Oleśnicy

 

SCENARIUSZ

Godzina 10.00 - 11.00 - przyjazd zaproszonych gości i uczestników Przeglądu
Godzina 11.00 - Przywitanie wszystkich Gości oraz uczestników Przeglądu – prowadzący (według załącznika - listy)
Godzina 11.30 - Występ Gościa specjalnego - Zespół wokalny z Gimnazjum nr 1 w Oleśnicy pod kierownictwem Pani Anny Wozińskiej
Godzina 12.00 - Obiad
Godzina 12.45 – Oficjalne otwarcie Przeglądu, przedstawienie członków Jury, prezentacje utworów część I – prowadzący
Godzina 13.00 - CZĘŚĆ I W części I wystąpią reprezentanci placówek:

  1. Powiatowy Dom Pomocy Społecznej – Ostrowina
  2. Dom Pomocy Społecznej – Szczytna
  3. Dom Pomocy Społecznej – Oława
  4. Dom Pomocy Społecznej – Nielestno
  5. Dom Pomocy Społecznej – Szarocin
  6. Miejskie Centrum Usług Socjalnych Wrocław, ul. Kaletnicza
  7. Dom Pomocy Społecznej – Krośnice
  8. Warsztaty Terapii Zajęciowej „Caritas” – Dobroszyce

Prezentacje artystyczne mieszkańców PDPS w Ostrowinie:
Robert Fedorów oraz Łukasz Błaszczyk

Godzina 15.00 - Podwieczorek (kawa, herbata)
Godzina 15.30 - Prezentacje placówek część II - prowadzący (wg załącznika)

  1. Klub Seniora Działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej – Oleśniczanie Młodzi Duchem
  2. Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Ostrowinie, Filia w Jemielnej
  3. Dom Pomocy Społecznej – Ziębice
  4. Dom Opieki „Caritas” Archidiecezji Wrocławskiej, Dobroszyce
  5. Dom Pomocy Społecznej – Rościsławice
  6. Dom Pomocy Społecznej – Fabianów
  7. Dom Pomocy Społecznej – Janowice Wielkie
  8. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej – Uczestnicy XII Edycji programu – „Spełnić choć jedno marzenie” - Długołęka

Godzina 16.45 - Podsumowanie Przeglądu - Jury
Godzina 17.00 - Kolacja
Godzina 17.30 - Zakończenie

 

 

PROGRAM SZCZEGÓŁOWY

XXII PRZEGLĄD POEZJI I PROZY
OSTROWINA - 06.11.2015
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Oleśnicy

 

SCENARIUSZ

Godzina 10.00 - 11.00 - przyjazd zaproszonych gości i uczestników Przeglądu
Godzina 11.00 - Przywitanie wszystkich Gości oraz uczestników Przeglądu – prowadzący (według załącznika - listy)
Godzina 11.30 - Występ Gościa specjalnego - Zespół wokalny z Gimnazjum nr 1 w Oleśnicy pod kierownictwem Pani Anny Wozińskiej
Godzina 12.00 - Obiad
Godzina 12.45 – Oficjalne otwarcie Przeglądu, przedstawienie członków Jury, prezentacje utworów część I – prowadzący
Godzina 13.00 - CZĘŚĆ I W części I wystąpią reprezentanci placówek:

  1. Powiatowy Dom Pomocy Społecznej – Ostrowina
  2. Dom Pomocy Społecznej – Szczytna
  3. Dom Pomocy Społecznej – Oława
  4. Dom Pomocy Społecznej – Nielestno
  5. Dom Pomocy Społecznej – Szarocin
  6. Miejskie Centrum Usług Socjalnych Wrocław, ul. Kaletnicza
  7. Dom Pomocy Społecznej – Krośnice
  8. Warsztaty Terapii Zajęciowej „Caritas” – Dobroszyce

Prezentacje artystyczne mieszkańców PDPS w Ostrowinie:
Robert Fedorów oraz Łukasz Błaszczyk

Godzina 15.00 - Podwieczorek (kawa, herbata)
Godzina 15.30 - Prezentacje placówek część II - prowadzący (wg załącznika)

  1. Klub Seniora Działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej – Oleśniczanie Młodzi Duchem
  2. Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Ostrowinie, Filia w Jemielnej
  3. Dom Pomocy Społecznej – Ziębice
  4. Dom Opieki „Caritas” Archidiecezji Wrocławskiej, Dobroszyce
  5. Dom Pomocy Społecznej – Rościsławice
  6. Dom Pomocy Społecznej – Fabianów
  7. Dom Pomocy Społecznej – Janowice Wielkie
  8. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej – Uczestnicy XII Edycji programu – „Spełnić choć jedno marzenie” - Długołęka

Godzina 16.45 - Podsumowanie Przeglądu - Jury
Godzina 17.00 - Kolacja
Godzina 17.30 - Zakończenie

 

 

PROGRAM SZCZEGÓŁOWY

1. POWIATOWY DOM POMOCY SPOŁECZNEJ Z OSTROWINY

W programie

„Zobaczyć siebie w drugim człowieku”

Na podstawie wierszy:
- Wolfgan Grycz – „Nasz chleb powszedni”
- Ulotne Myśli 1
- Marta Dabkowska – „Drugi człowieku”

Muzyka:
- Era – „Ameno Dorime”
- Marcin Urban, Barbara Leśniak – „Dokąd idziesz człowieku”
- Zespół Krokus – „Dokąd idziesz szary człowieku”

Występują:
- Tomasz Trzeciński, Andrzej Ciołak, Euzebiusz Stypa, Stanisław Nicpoń, Michał Wieszczak, Arkadiusz Kicej, Dominik Biliński

2. DOM POMOCY SPOŁECZNEJ SZCZYTNO

W programie

„Patriotyzm listopadowy z tamtych lat w utworach literackich Władysława Broniewskiego„

Występują:
- Janusz Rusin, do podkładu piosenek Adama Astona w wierszach pt. „A kiedy będę umierać”, „Żołnierz Polski„ – Władysława Broniewskiego
- Józef Grudziński, do podkładu Mieczysława Fogga oraz Adama Astona w wierszach pt. „Bagnet na broń” oraz „Miasto kochane piękne” – Władysława Broniewskiego
- Marcin Gładysz, w twórczości własnej.
Wiersze:
„Poranek”, „Wiosna”, „Miłość”

3. DOM POMOCY SPOŁECZNEJ OŁAWA

W programie

„Odcienie miłości”

Występują:
- Maria Świtała w wierszu Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej – „Kto chce bym go kochała”
- Jerzy Betnerski w wierszu Janusza Kofty – „Już tylko się znamy”
- Janina Wojciechowska w wierszu Marii Konopnickiej – „Konwalia”
- Józefa Zinik w wierszu Janusza Kasprowicza - „Czekałem na ciebie wczoraj”
- Eugenia Kołt w wierszu Marii Konopnickiej – „Kubek”
- Zbigniew Domagała w wierszu Adama Asnyka – „Jednego serca, tak mało, tak mało”

4. DOM POMOCY SPOŁECZNEJ NIELESTNO

W programie

Słowno-muzycznym

Występują:
Krystian Horniak, Daniel Kubik, Tadeusz Kłyś w piosenkach:
- „Siedem Gór”- Piotra Woźniaka
- „Wspomnienie” – Czesława Niemena
- „Whiskey” – Dżemu
Oraz w wierszach:
- „Nie – bajka” – Adama Asnyka
- „Jesień” – Edwarda Stachury

5. DOM POMOCY SPOŁECZNEJ SZAROCIN

W programie

„Wiersze koleżanki”

Występują:
- Ewa Głąbicka w piosence – „Zamiast” Edyty Gepert
- Dorota Wrześniak w piosence zespołu Bayer Full – „Wiatr miłości”
- Justyna Hejnowska w wierszach swojej koleżanki Beaty Aleksiejuk – „Róża” oraz „Poezja”
- Marian Nowak – na instrumencie muzycznym

6 .MIEJSKIE CENTRUM USŁUG SOCJALNYCH WROCŁAW, UL. KALETNICZA

W programie

Artystycznym pt. „Z tamtych lat”

Fragmenty ze scen filmów „Czterdziestolatek” oraz „Sami Swoi”. Będąc młodą lekarką, tym razem pracującą w DPS.
Piosenki z filmów.

Występują:
- Agnieszka Głowińska
- Elżbieta Szmidt
- Andrzej Kobylecki
- Aleksandra Stefaniak
- Irena Rucińska
- Tomasz Orda

7. DOM POMOCY SPOŁECZNEJ KROŚNICE

W programie

„Radość życia”

Występują:
- Marcin Tomasikiewicz w wierszu Joanny Kulmowej – „Co to jest radość” oraz w piosence „Kocham cię życie”
- Włodzimierz Gmurowski w wierszu Boba Thiele, Georga D. Weiss, - „Jaki piękny jest świat”
- Janusz Fedyniak w wierszu Edwarda Stachury – „Gloria”
- Władysław Iwan w wierszu – „Doceń to co masz”
- Przemysław Sienkiewicz w wierszu Jana Skiby – „Radość życia”

8. WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ „CARITAS” DOBROSZYCE

W programie

„Każdemu wolno kochać”

Spektakl na podstawie fragmentu filmu Mieczysława Krawicza i Janusza Warneckiego, wiersz pt. „Każdemu wolno kochać” Mieczysława Wójnickiego

Występują:
- Izabela Smolińska
- Paweł Steinbach
- Dariusz Markowski
- Daniel Wieczorek
- Agnieszka Kowalczyk
- Iwona Golba

10. POWIATOWY DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W OSTROWINIE FILIA W JEMIELNEJ

W programie

„Kopciuszek”

Występują:
- Wioletta Matyszkiewicz jako Kopciuszek
- Marta Bojda jako Wróżka, Goniec
- Małgorzata Kadłubkiewicz jako Macocha
- Edyta Wolak oraz Sylwia Jureczko jako córki
- Katarzyna Thuiller jako listonosz i książę.

11. DOM POMOCY SPOŁECZNEJ ZIĘBICE

W programie

Słowno – muzycznym

W którym występują:
- Mariola Wrócińska w piosence Gosi Andrzejewicz – „Słowa”
- Aneta Smaga w wierszu Jana Brzechwy „Kapusta”
- Arkadiusz Łakomiak w wierszu Jana Brzechwy – „Zegarek”
- Mariola Wrócińska i Natalia Niedojadło w tańcu „Zumba”

12. DOM OPIEKI „CARITAS” ARCHIDIECEZJI WROCŁAWSKIEJ DOBROSZYCE

W programie

Muzycznym

Występują:
- Cecylia Zajda oraz Beata Rutkowska w piosenkach– „Drewniane lalki”, „Halleluja” prezentując lalki „Jawejki” w ramach zajęć terapeutycznych wystąpią: Agnieszka Bączek, Aneta Kajtarek, Jakub Smardzewski, Michał Mikołajczyk

13. DOM POMOCY SPOŁECZNEJ ROŚCISŁAWICE

W programie

„Nasza bajka” – na wesoło na podstawie bajek Jana Brzechwy – „Samochwała”, „Kłamczucha”, „Leń”, „Skarżypyta”, „Żaba i doktor”, „Kaczka dziwaczka”.

Występują:
- Mirosława Chybińska
- Rafał Mączyński
- Alina Łaba
- Kazimierz Lemankiewicz
- Witold Sowa
- Adrian Surma

14. DOM POMOCY SPOŁECZNEJ FABIANÓW

W programie

Własnej twórczości wystąpi:
- Barbara Karaczewska w wierszach – „Wąż” oraz „Lot”

15. DOM POMOCY SPOŁECZNEJ JANOWICE WIELKIE

W programie

muzycznym

W której występują:
- Piotr Sztaba w piosence zespołu Kancelaria – „Zabiorę cię”
- Jarosław Janta w piosence Piotra Rubika – „Psalm dla Ciebie”

16. GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ – UCZESTNICY XII EDYCJI PROGRAMU – SPEŁNIĆ CHOĆ JEDNO MERZENIE

W programie

Słowno – muzycznym

Występują:
- Jakub Gorączko w wierszu z piosenki Piotra Szczepanika – „Kochać, jak to łatwo powiedzieć”
- Damian Wierzganowski w wierszu Karola Płudowskiego – „Moja muzyka”
- Anna Niedział w utworze własnym
- Roksana Tarnowska w wierszu Kornela Makuszyńskiego – „Bochen chleba”
- Tomasz Drużga wykona utwory na akordeonie

GOŚĆ SPECJALNY

Gościem specjalnym było koło wokalne przy gimnazjum nr 1 w Oleśnicy:
opiekun: p. Anna WOZIŃSKA
konferansjer: Jakub OMIECINA
wokalistki: Aleksandra KONIECZNA, Paulina SZADKOWSKA, Aleksandra NAWROT
tercet: Wiktoria RUSZEL, Alicja WITEK, Agata PŁAŻEWSKA
Koło wokalne zaserwowało koktajl muzyczny: od poezji śpiewanej do muzyki popowej.