Śląsk Wrocław - Piast Gliwice: 1:2

Opublikowano: środa, 02 września 2015 Oskar Łatoszyński

W dniu 25.09.2015r. grupa naszych mieszkańców dzięki przychylności Wiceprezesa Zarządu Stowarzyszenia „Klubu Kibiców Niepełnosprawnych” – Pana Michała Fitasa uczestniczyła, jako kibice, w kolejnym meczu Ekstraklasy piłkarskiej.

Tym razem Śląsk Wrocław podejmował na własnym boisku drużynę Piasta Gliwice. Niestety nasza ukochana drużyna przegrała. Piast Gliwice zagrał bardzo dobre spotkanie we Wrocławiu i zasłużenie wygrał 2:1.

Oba zespoły dały kibicom wyśmienite widowisko. Lider z Gliwic pokazał, że nie zamierza grać zachowawczo, schowany za podwójną gardą sprawiał lepsze wrażenie, stworzył sobie wiele dobrych sytuacji do tego by wygrać. Śląsk mimo prób nie podołał przeciwnikowi.

Piast Gliwice w tym sezonie jest wyjątkowo zdyscyplinowany, popełnia niewiele błędów, za to niesamowicie skutecznie wykorzystuje te, które przytrafiają się rywalom. Biorąc pod uwagę grę, gliwiczanie w pełni zasługują na swoją ligową pozycję. Nie znoszą kompromisów - nie zremisowali żadnego meczu w lidze, na 10 spotkań przegrali zaledwie 2. Pokazują bardzo mocny charakter, mają atuty, których nie można przecenić, ale przede wszystkim pokazują wyjątkowo atrakcyjny futbol.

Jako zapaleni kibice Śląska Wrocław wierzymy, że nasza drużyna podniesie się z kolan i zacznie grać skuteczniej. Kibicujemy i będziemy zawsze kibicować naszym piłkarzom bez względu na to czy są u góry czy na dole tabeli.
Z niecierpliwością czekamy na kolejny mecz we Wrocławiu Śląska z Koroną Kielce (16.10.2015).

 

Klub Kibica w PDPS

Prezes Andrzej Jaworski