XX Turniej Szachowy Domów Pomocy Społecznej

Opublikowano: poniedziałek, 29 wrzesień 2014 Małgorzata Kumar

25 września reprezentacja 3 zawodników z Ostrowiny brała (po raz 20-ty), udział w Turnieju Szachowym Domów Pomocy Społecznej w DPS przy ul. Mącznej we Wrocławiu. Można powiedzieć, że od dwóch lat Turniej ma wymiar międzynarodowy.

W zeszłym roku mierzyliśmy się z zawodnikami z Czech, w tym z zawodnikiem pochodzenia greckiego.
Organizatorzy – Miejskie Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu - zadbali o każdy szczegół, stawiając Turniej na bardzo wysokim poziomie. Rozgrywki w systemie szwajcarskim, kontrolowanym na dystansie 7 rund były prowadzone przez dwóch sędziów I i II klasy państwowej. Dzięki sponsorowi imprezy, którym było Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Starszych, Chorych i Niepełnosprawnych "Kolory nadziei", uczestnicy nie ponosili żadnych kosztów.
Rozgrywki, jak zawsze, były bardzo zacięte. Walczono o jak najlepsze miejsce w pełnym skupieniu. W przerwie pomiędzy rundami można było podnieść energię i ciśnienie kawą, herbatą i domowym ciastem. Nasza ekipa pojechała w tym roku w odmłodzonym składzie i ta zmiana się opłaciła, bo nasz najmłodszy zawodnik Wojtek Zieliński był najlepszy – zajął 12-te miejsce na 36 zawodników. Drużynowo zajęliśmy 5 miejsce. Tradycyjnie miejsca na podium zajęły DPS-y z Rościsławic i Prudnika. Otwarcia i zamknięcia imprezy dokonał Dyrektor MCUS we Wrocławiu pan Janusz Nałęcki.
Naszą drużynę przygotowywała i prowadziła terapeutka, inż. Małgorzata Kumar.