Fundacja Eudajmonia

Opublikowano: poniedziałek, 25 sierpnia 2014 Administrator

Warto przedstawić naszego kolejnego partnera, bo Fundacja jest organizacją znaną ze swojej sprawności, skuteczności i efektywności. Oto notatka p.t O NAS, ze Strony www Fundacji.
Fundacja Eudajmonia powstała w 2007 roku z inicjatywy młodych społeczników i animatorów, przekonanych, że osobisty rozwój prowadzi do szczęścia (z gr.εὐδαίμων eudaimon – szczęśliwy, dosł. mający dobrego ducha).

Misją Fundacji jest kreowanie warunków do zmian oraz wzmacnianie potencjału osób chcących podnieść jakość swojego życia, pragnących się rozwijać, tworzyć i działać, aby osiągnąć sukces. Nasze projekty i akcje adresujemy do wszystkich, bez względu na płeć, wiek, pochodzenie, status społeczny czy stan zdrowia.
W swoich działaniach stawiamy na profesjonalizm, kompleksowość oraz innowacyjność. Trzon zespołu tworzą osoby z doświadczeniem w konstruowaniu, wdrażaniu i realizacji projektów społecznych. Grono stałych współpracowników stanowią psycholodzy, doradcy zawodowi, trenerzy aktywności, trenerzy pracy oraz asystenci funkcjonalni dla osób z niepełnosprawnościami. Włączamy się w działania lobbingowe i rzecznicze. Jesteśmy członkami Polskiej Unii Zatrudnienia Wspomaganego, Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych oraz zespołu ds. aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami przy MPiPS. Kreujemy i aktywnie uczestniczymy w działaniach lokalnych.
Główne biuro i siedziba Fundacji Eudajmonia znajduje się w Polkowicach. Znaczna część działań realizowana jest również we wrocławskim oddziale Fundacji.

Zarząd Fundacji tworzą:
Anna Puławska-Rodzik - prezeska Fundacji, pedagog, trochę filozof, z nadzieją, że można i należy zmieniać świat na lepszy. Inspiratorka powstania Fundacji, jako źródła dobrych pomysłów i czynów. Uwielbia wypoczywać w nieaglomeracyjnych przestrzeniach.
Marta Gawryluk (Kamer) - wiceprezeska, niezrealizowana polonistka, normalny psycholog i aktywny doradca zawodowy. Lokomotywa zespołu, niewymagająca dłuższych przerw na oddech. Lubi poranną kawę w miłym towarzystwie i niekończące się "pogaduchy".
Grzegorz Jucewicz – członek zarządu, politolog, społecznik pozytywnie nastawiony do świata. Lubi wyzwania, uważa, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Zaangażowany w to co robi; gdy podejmuje się zadania zawsze doprowadzi je do końca.
Małgorzata Franczak – członkini zarządu, z wykształcenia politolożka, z postawy „praktyczna idealistka”. Zorientowana na działanie. Nowe wyzwania traktuje jako okazję do rozwoju. Pasjonatka aktywnego wypoczynku, miłośniczka radiowej Trójki i Sudetów.

logo fundacji Eudajmonia