Mamy wolontariat!!!!!

Opublikowano: poniedziałek, 25 sierpnia 2014 Administrator

Na miły Bóg, życie nie tylko po to jest, by brać
Życie nie po to, by bezczynnie trwać
I aby
żyć siebie samego trzeba dać...
(Stanisław Sojka)

Nigdy nie było zbyt wielu chętnych, by pomagać nam w ramach wolontariatu. Na taki stan rzeczy składały się głównie dwa powody: dojazd do Ostrowiny i stygmatyzowanie placówki dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Wreszcie jednak stało się! Mamy wolontariat! Dzięki Fundacji Eudajmonia, 13 wolontariuszy pod koordynacją Małgosi Franczak przyjechało do Ostrowiny 15 sierpnia.... ale może sami opiszą jak było i co zrobili http://www.eudajmonia.pl/

Miało być niebanalnie, pożytecznie, przyjemnie i...było. Po raz pierwszy grupa wolontariuszy zrekrutowanych przez Fundację Eudajmonia wybrała się do Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie. Tam 13 śmiałków:) bardzo pracowicie spędziło długi sierpniowy weekend (15-17.08.2014 r.)

Jechaliśmy z zamiarem wyremontowania drewnianych elementów domków letniskowych, jednak ze względu na dużą feminizację grupy zakres prac uległ zmianie. W trakcie pobytu skoncentrowaliśmy się na malowaniu pomieszczeń oraz pracach porządkowych w budynkach mieszkalnych i w otoczeniu Powiatowego Domu Pomocy Społecznej. W zamian mieliśmy zapewniony nocleg w wygodnych domkach letniskowych oraz całodniowe wyżywienie. - opowiada Małgosia Franczak.

W skład naszego "dream-team" weszli wolontariusze z Wrocławia, Bierutowa, a nawet z Poznania i Warszawy. Najmłodszą wolontariuszką była 9-letnia Hania, której towarzyszyła maleńka Lady. Pozostali wolontariusze to: Krzysiek, Marcin, Kamil i Wojtek oraz Joasia, Monika, Karolina i Karolina, Gosia, Gosia, Gosia i Gosia.  Po raz kolejny okazało się, że 13-tka wcale nie musi być pechowa :)

Pierwszy dzień – pełen energii i werwy

Drugi dzień – bardzo intensywna praca fizyczna i zmagania z deszczowo-burzową aurą

Trzeci dzień – zmęczenie i satysfakcja z wykonanej ciężkiej pracy oraz z samego pobytu

Rezultaty: wymalowane 4 pomieszczenia, wyczyszczone kilkanaście metrów chodników, wygrabione całe hektary :) skoszonej trawy, wyprasowane, złożone i opisane całe stosy ubrań. Nasz dorobek: 3 doby słońca i deszczu na przemian, mnóstwo radości i nowych znajomości oraz... 9 odcisków.

Cała grupa deklaruje udział w kolejnym wolontariackim wyjeździe.

Wszystkim serdecznie dziękujemy! :)

Chcesz się przyłączyć? Zarezerwuj pierwszy wrześniowy weekend. Warto!

Osoba do kontaktu:

Małgosia Franczak, tel. 881 477 009, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.