Handbike

Opublikowano: środa, 16 lipca 2014 Administrator

     Po raz kolejny, trzeci, zawitał do Ostrowiny zespół Stowarzyszenia Absolwentów Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, z prezesem Stanem Kośnikiem. W przyczepie samochodu, którym przyjechali przedstawiciele Fundacji, stały znane bardzo dobrze naszym mieszkańcom rowery typu handbike.

Radość z możliwości skorzystania z tego typu sprzętu była przeogromna. To jedyna możliwość, aby osoby niepełnosprawne ruchowo, także te poruszające się na wózkach, czy o kulach mogły posmakować tej rekreacyjnej formy ruchu. Stan Kośnik, z zespołem, pomagał naszym mieszkańcom w opanowaniu sprzętu. Szkolenie poszło gładko i kolejka do jazdy na rowerach szybko przybrała na długości. Stanęły w niej nawet nasze mieszkanki, które do tej pory bardzo asekuracyjnie podchodziły do nowej formy ruchu, przyglądając się z daleka poczynaniom kolegów. Po kilkugodzinnych jazdach po dziedzińcu, Stan zaproponował kilku mieszkańcom, by spróbowali swoich sił w jeździe terenowej. Nasi panowie spisali się bardzo dobrze. Ze smutnymi minami pożegnaliśmy naszych gości, zapraszając na kolejną wizytę. Genialne są te rowery i idealnie celowane działania Fundacji. Dziękujemy za radość, dziękujemy za przygodę. To dla naszych mieszkańców bardzo ważne, by doświadczyć czegoś nowego, by wygrać ze swoją niepełnosprawnością i poczuć się mocniejszym, lepszym od siebie samego z dnia wczorajszego...

Wszystkim, którzy chcieliby spróbować jazdy na rowerach, podajemy kontakt:
Stowarzyszenie Absolwentów WSB we Wrocławiu
ul. Fabryczna 29-31
53-609 Wrocław
tel. 71 376 23 77
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na stronie http://www.roweryintegracyjne.pl znajdziecie wszystkie informacje związane z wypożyczaniem roweru.

POLECAMY!