Zielono mi..

Opublikowano: poniedziałek, 09 czerwca 2014 Marek Gajda

Tuż po śniadaniu wyjechaliśmy do Arboretum Leśnego w Stradomii Dolnej. Arboretum Leśne im. prof. Stefana Białoboka powstało w 1993 roku na bazie szkółki leśnej, by z czasem przekształcić się w prawdziwy kompleks kultury leśnej, z oazami wyciszenia i spokoju.

Możemy w nim zobaczyć park różaneczników, jedną z największych kolekcji sosen w Polsce, ogród skalny, oraz liczne stawy z towarzyszącymi im mostkami i kładkami. Oglądaliśmy przepiękne rododendrony, jałowce, porównywaliśmy gatunki drzew: sosny, świerku, jodły, brzozy, dębów, olsz i wielu innych.
W czasie spaceru towarzyszyły nam przyjazne łabędzie. W ramach odpoczynku przygotowaliśmy grilla i z nowymi siłami do spaceru pojechaliśmy do parku w Sycowie, utworzonego w koncepcji parku angielskiego, zrewitalizowanego z funduszy unijnych. Park pokrywa powierzchnię ponad 40 hektarów, ale niestety nie mieliśmy i czasu i siły, by zobaczyć wszystko, co zostało zaplanowane, ale na pewno wrócimy kiedyś do tego przepięknego miejsca na cały dzień. Chociażby po to, by skosztować pysznych lodów.