Dzień Matki i Ojca w Ostrowinie

Opublikowano: poniedziałek, 02 czerwca 2014 Administrator

U nas w PDPS-ie odbył się Dzień Matki i Ojca, inaczej Dzień Rodziny. Do naszych mieszkańców przyjechali rodzice. Tego dnia była ładna pogoda, świeciło słońce. Do mnie nie przyjechali, bo tato poszedł do szpitala. Ja tam byłem po to, aby zrobić reportaż. Najpierw było spotkanie rodziców z Panią Dyrektor na świetlicy.

Potem wszyscy przeszli na plac, gdzie były kiełbaski i kaszanka, bigos, grochówka, pączki, kawa, herbata, napoje zimne. Występowali nasi mieszkańcy, grali i śpiewali.
Były między innymi konkurencje na czas takie jak: wieszanie prania, rzut lotką do tarczy, przeciąganie liną i strzały do bramki.
Dzień Matki jest raz w roku. Tego dnia dzieci muszą być grzeczne i pomagać mamie w sprzątaniu mieszkania, robieniu zakupów. Także mąż powinien to docenić, gdyż jego żona jest matką jego dzieci. Dzieci są zobowiązane szanować matkę, gdyż matka ich wykarmiła, wychowała, odprowadzała ich do przedszkola, do szkoły i do zerówki. Każda matka chciałaby swoje dziecko wykierować na porządnego obywatela, toteż dzieci chodzą do szkoły, uczą się, studiują, aby mogli znaleźć pracę w swoim zawodzie. Każda matka poświęca dużo czasu dla  swojego dziecka. Nieważne czy jest schorowane czy zdrowe. Każda matka ma dużo ciepła i miłości dla dziecka.
Każda matka ma więcej obowiązków niż mąż, to posprzątanie, to przygotowanie dziecka do szkoły i w tym wypadku mąż powinien pomóc żonie.
Dzień Matki to święto międzynarodowe i nie chodzi o kolor skóry, bo każda matka na całym świecie i w każdym państwie ma święto Matki.

Ostrowina, 28.05.2014r.
Red. Ryszard Kosowski