Turniej warcabów

Opublikowano: piątek, 28 marca 2014 Małgorzata Kumar

27 marca zaprosiliśmy do Ostrowiny mieszkanki z domu w Jemielnej na Turniej Warcabów. Takie turnieje organizujemy od wielu lat i ich uczestnicy dobrze się znają. Tym razem, ku zaskoczeniu naszych panów, przyjechało kilka zupełnie nowych pań.

Wzbudziło to ciekawość a nawet ekscytację. Wśród nowych zawodniczek z Jemielnej pojawiła się prawdziwa warcabowa gwiazda o pięknym imieniu Gracjana. Prowadziła zdecydowanie przez kilka rund i już wydawało się, że wygra Turniej, co początkowo wprawiło w osłupienie naszych przyzwyczajonych do wygrywania i zaprawionych w takich bojach panów, a potem spowodowało szaloną mobilizację.
W efekcie Gracjana zajęła II miejsce, a zwycięzca – Wojtek Zieliński – z radości rzucił się pani Eli, która rozdawała dyplomy, na szyję. Gracjana dostała za to największe brawa, podziw i uznanie. Zaimponowała wszystkim.
Oczywiście na Turnieju nie tylko grzaliśmy głowy, ale również mieliśmy chwile przerwy na rozmowę przy kawie i słodkim poczęstunku. Wszyscy uczestnicy otrzymali, oprócz dyplomów i nagród dla zwycięzców, słodki prezencik. Uśmiechy na twarzach były wymowne – wszyscy byli zadowoleni.
Teraz czekamy na zaproszenie do Jemielnej na rewanż.