Dzień kobiet

Opublikowano: sobota, 08 marca 2014 Administrator

Świętowanie rozpoczęło się już o 11:00. Wszystkie nasze Panie zabawiał z okazji święta Zespół Akord i Ostrowińskie Babuszki - nowy zespół folklorystyczny, który ma szanse wypłynąć na szerokie wody Kultury.

Śpiew, tańce, zabawa- jak widać na załączonych zdjęciach. Mieszkańcy popisywali się tańcem cygańskim (A. Mirga), popowym (S. Dąbek) i grupowym - rzeczone Ostrowińskie Babuszki, tańczące i śpiewające folk song: "My Słowianie". Piękną apoteozę kobiety w literaturze przedstawił Andrzej Ciołak.
Niedługo po występach AKORDU I OSTROWIŃSKICH BABUSZEK rozpoczęła się impreza w pawilonie DOMINO, którą prowadził opiekun, p. Konrad Ciechanowski. Tam zabawa trwała i długo i na całego. Na kolejnych zdjęciach widać początki nowego zespołu muzycznego COUNTRY DOMINA, gdzie prym wiedzie koordynator, p. Małgorzata Leszczyłowska. Czas pokaże, ile ten zespół ma talentu, by wybić się na stały punkt programu imprez organizowanych przez PDPS.
A najważniejsza wiadomość jest taka, że kolejną imprezą zorganizowaną przez DMINO będzie PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY! Mieszkańcy i pracownicy już dzisiaj zapraszają 20 marca na poletko przy domkach. Poza śpiewem, graniem i tańcem będzie grill i wojskowa grochówka prosto z polowego garnka!