Walentynki

Opublikowano: poniedziałek, 17 lutego 2014 Marek Gajda

Walentynki są międzynarodowym świętem, które ponad dwadzieścia la temu, zaczęły być popularne także w Polsce. Katolickim patronem święta o nazwie Walentynki jest święty Walenty. Zwyczaj zabawy, związany ze świętem zakochanych nawiązuje do starożytnego święta rzymskiego.

Nasze polskie walentynki, to Sobótka zwana Nocą Kupały, obchodzona w nocy z 21 na 22 czerwca. A ponieważ uwielbiamy zabawy - święto zakochanych obchodzimy dwa razy: 14 lutego i w czerwcu. Tegoroczne Walentynki były szczególne, bowiem pierwsze kroki stawiało nasze studio telewizyjne!
Marek Gajda - instruktor kulturalno- oświatowy - zmontował zestaw, który pozwolił naszym mieszkańcom zobaczyć siebie na ekranie telewizora. Dla wszystkich było to PRZEOGROMNE przeżycie. Mieszkańcy wystąpili w roli gwiazd, z którymi wywiad przeprowadzał prowadzący imprezę. Mamy nadzieję, że studio telewizyjne będzie się rozwijało ku uciesze i rozwojowi naszych podopiecznych, bo poza zabawą, forma telewizyjna pozwala mieszkańcom ćwiczyć swoje zachowania, przede wszystkim jednak oswajać się wystąpieniami publicznymi.Umiejętność występowania przed grupą ludzi jest jedną z najbardziej pożądanych umiejętności wśród ludzi. To, dlatego, że występujemy przed innymi cały czas, nawet w zwykłych codziennych sytuacjach, gdy chociażby spotykamy się ze znajomymi.
W naszej telewizji obejrzeliśmy także wywiady z pracownikami i występy artystyczne naszych podopiecznych. Panie i Panowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki o miłości. Wszyscy się świetnie bawili podczas występu zespołu AKORD.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólną zabawę.