Światowy Dzień Chorego

Opublikowano: środa, 12 lutego 2014 Administrator

Światowy Dzień Chorego, to chrześcijańskie święto obchodzone corocznie 11 lutego. Święto zostało ustanowione przez Papieża Jana Pawła II w 1992 roku.

Ustanowienie przez Ojca Świętego Jana Pawła II Światowego Dnia Chorego stało się wezwaniem do wszystkich ludzi, aby poświęcić jeden dzień w roku modlitwie, refleksji i dostrzeżeniu miejsca tych, którzy cierpią na duszy i na ciele.
W 2014 r. obchody Światowego Dnia Chorych odbywają się już po raz dwudziesty drugi.
Kościół towarzyszy ludziom chorym w sposób szczególny, zgodnie z poleceniem zapisanym w zakończeniu Ewangelii św. Marka: „Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie". Dla umocnienia w chorobie mamy specjalny dar - sakrament chorych. Olej chorych, używany podczas udzielania sakramentu, jest, co roku błogosławiony w katedrach przez biskupów. Jest dostępny w każdej parafii, a sakrament namaszczenia może być udzielany w każdym czasie chorym, którzy o niego poproszą.
Naszym szafarzem tego sakramentu był 11 lutego ks. Paweł Mądrawski, proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem św. Andrzeja Apostoła w Szczodrowie.

Proboszcz jest powiernikiem chorych, życzliwą rozmową pomaga opanować lęk i niepokój towarzyszący osłabieniu, czy utracie zdrowia.