Grzybowisko, czyli PIERWSZY POWIATOWY PIKNIK GRZYBOWY w Ostrowinie

Opublikowano: poniedziałek, 16 września 2013 Administrator

Środek sezonu grzybowego, w lasach mrowie grzybiarzy, a w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie PIERWSZY POWIATOWY PIKNIK GRZYBOWY. Impreza otwarta. Jak zwykle rozpoczął Zespół AKORD, a tuż po nim wystąpił Zespół Ludowy Międzyborzanki. Już wtedy większość imprezowiczów, pomimo siąpiącego deszczu zaczęła przytupywać rytmicznie.

Na wysokości występu Moniki i Sylwestra - pokazali pięknego, starannie przygotowanego krakowiaka - zaczęła działać gastronomia (asortyment: bigos z suszonymi grzybami, kiełbaski, krokiety z grzybami, gołąbki z grzybami, zupa grzybowa, ciasto (z orzechami) i lody waniliowe, kawa, herbata, napoje). Zawiedli nas niestety goście z sąsiednich sołectw, którzy zapowiedzieli się z prezentacją i degustacją swoich specjalności z grzybami i nie przyjechali. Mamy nadzieję, że to tylko deszcz i w przyszłym roku skosztujemy produkcji mistrzów. W międzyczasie trwały obok sceny zajęcia plastyczne dla dzieci, w tym grzybowa edukacja.

A na scenie pojawili się KULTURYŚCI! Mistrz świata w kulturystyce - oleśniczanin - Pan PIOTR KAŹMIERCZAK i Wicemistrz Polski w kulturystyce Pan PAWEŁ GAŁĘZOWSKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To był szok - szok dla wszystkich obecnych. Nikt nie spodziewał się na takiej skromnej imprezie, gdzieś tam pod lasem - MISTRZÓW NAJWYŻSZEJ KLASY, ale to świadczy bardzo dobrze przede wszystkim o Mistrzach, którzy poza kształtowaniem własnej sylwetki, pamiętają także o krzewieniu kultury fizycznej i zdrowego stylu życia. Mieliśmy okazję dowiedzieć się jak wygląda cykl treningowy, jak i czym żywią się trenujący tę piękną dyscyplinę sportu.  Mistrzowie pokazali nam w skrócie, jak wygląda pokaz poszczególnych partii mięśni na zawodach. Zabrakło tylko układu dowolnego, bo pogoda zbyt mocno zacinała deszczem...

Po pokazie i pogawędce naszych Mistrzów rozpoczęły się zawody. Dekatlon obejmował 10 ogólnorozwojowych konkurencji grzybowych. Wygrał bezkonkurencyjnie Pan Marek Zieliński, który wygrał prosiaczka. Zwierzę trafiło do zaprzyjaźnionego gospodarstwa, gdzie będzie żyło długo i szczęśliwie doglądane przez nowego właściciela. II i III miejsce zajęli młodzi sportowcy z Ostrowiny, którzy zabrali, jako nagrody - odpowiednio: gęś maślaną przecudnej urody i ogromną kaczkę krzyżówkę. Obiecali, że zarówno gęś, jak i kaczka będą dreptać po podwórkach. Impreza była przednia, niestety silne opady zakończyły tańce zbyt wcześnie. Do zobaczenia za rok!