Zabawa w Chełstowie

Opublikowano: wtorek, 23 lipca 2013 Administrator

Chełstów, to wieś w powiecie oleśnickim, w gminie Twardogóra. Ta niewielka miejscowość doczekała się wreszcie swojego WIELKIEGO DNIA, na co zresztą, po 763 latach istnienia, solidnie zasłużyła. To było 20 lipca 2013 r. (warto zapamiętać tę datę). Sobota.

 

Wtedy właśnie, na zaproszenie Pani Sołtys i Rady Sołeckiej (sołtys – Elżbieta Gorzelańczyk. Rada sołecka: Mirosław Grabowski – przewodniczący, Piotr Hnatów – zastępca przewodniczącego, Bożena Zima-Maszyna),  wjechał do tej pięknej miejscowości sztandarowy produkt Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie – ZESPÓŁ AAAAAAAAKORD!!!

Początki naszego występu były grzeczne, spokojne. Póki wokół były dzieci, szalejące w konkursach i zabawach (Oj, a dzieci w Chełstowie niezwykłej urody i mądrości!), to i NASZA muzyka była grzeczna i spokojna (w miarę J) Ale kiedy dzieci poszły spać…….. SIĘ ZACZĘŁO! Graliśmy „na ostro” do drugiej w nocy! Młodzież i dorośli bawili się WYŚMIENICIE, a i nam przy tak FANTASTYCZNEJ publiczności nie zabrakło sił. Smaczku dodawał księżyc, który noc przed pełnią świecił na 93% swoich możliwości. Wielu rozglądało się wokół w obawie przed pojawieniem się wampirów, ale na szczęście nic takiego się nie stało.

Z PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ REKOMENDUJEMY CHEŁSTÓW, JAKO MIEJSCOWOŚĆ:
1. Wolną od wampirów
2. Bogatą w uroki przyrody i zabytki (kościół, rzeźby gotyckie, ołtarz, polichromie)
3. Przyjazną 

W imieniu mieszkańców – SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO CHEŁSTOWA!