O! Karaoke!

Opublikowano: piątek, 26 lipca 2013 Administrator

Jeżeli ktoś ma odpowiednią czcionkę to zobaczy, jak wygląda ten wyraz po japońsku. O tak wygląda: . カラオケ. Dlaczego po japońsku ? Bo ta forma rozrywki pochodzi właśnie z Kraju Kwitnącej Wiśni, czyli Japonii. Tym razem, dzięki niej mile czas spędzli nasi mieszkańcy.

Śpiewali pojedynczo, parami i grupą, znane przeboje, przy akompaniamencie instrumentalnym z odtwarzacza, pomagając swojej pamięci  czytaniem  tekstu utworu, wyświetlanym na  ekranie ściennym. Oj było wesoło, było ,bo choć utwory nie były szybkie, to jednak linijki tekstu gdzieś, jakoś dziwnie ginęły. Ale to nie było dzisiaj ważne. Ważne było, że byliśmy razem, że śpiewaliśmy, że ćwiczyliśmy czytanie w tempie i że nauka nie pójdzie w las, bo w czasie najbliższej podróży, w autokarze,- chyba po raz pierwszy - zabrzmi śpiew  50 mężczyzn.Jaki by nie był ten śpiew - rodzi nadzieję, że będziemy mieli pierwszeństwo na każdym skrzyżowaniu.... Mieszkańcy dziękują p.Konradowi Ciechanowskiemu za NAPRAWDĘ FAJNY DZIEŃ. 
P.s. Jeżeli mieszkaniec fałszuje - jest OK. Natomiast jeżeli fałszuje opiekun - nie jest OK. Niech się lepiej tylko kołysze......

Karaoke - forma rozrywki pochodząca z Japonii, polegająca na śpiewaniu w pubie, klubie, domu itp. znanych przebojów na tle odtwarzanego z nagrania akompaniamentu instrumentalnego bez warstwy wokalnej. Śpiewającemu może pomagać wyświetlanie tekstu na dowolnym medium (telewizor, monitor, projektor itp.).