Wyjazd wypoczynkowy

Opublikowano: piątek, 28 czerwca 2013 Administrator

Na przełomie maja i czerwca mieszkanki i mieszkańcy naszego Domu uczestniczyli w turnusie rehabilitacyjnym, ·w nadmorskich miejscowościach Jantar (Ośrodek „Jantar”) i Krynicy Morskiej (Ośrodek „Bałtyk”)

Ogółem wyjechało 40 mieszkańców, w tym 6 kobiet i 34 mężczyzn. Wszystkich zakwaterowano w domkach drewnianych z węzłem sanitarnym.

Ośrodek „Jantar”, położony jest w miejscowości Jantar między Stegną a Gdańskiem, co stanowi świetną bazę wypadową do Fromborka, Malborka i Trójmiasta. Do największych walorów przyrodniczych i krajobrazowych można zaliczyć specyficzny mikroklimat, bogate w jod morskie powietrze, piękne piaszczyste plaże. 

Podobnymi walorami może się także poszczycić Krynica Morska, najbardziej znany kurort Mierzei Wiślanej, między otwartym morzem Bałtyckim i Zalewem Wiślanym, w której znajduje się ośrodek „Bałtyk’’.

W obu ośrodkach przyjęto nas bardzo serdecznie, panowała miła, przyjazna atmosfera.

Zapewniono smaczną, domową kuchnię, zajęcia rehabilitacyjne, dostęp do zaplecza sportowo-rekreacyjnego, organizowano zabawy taneczne.

Dzięki zaangażowaniu właściciela ośrodka, Pana Sebastiana Brzeskiego mogliśmy uczestniczyć w całodniowej wycieczce do Zamku Krzyżackiego w Malborku, zwiedziliśmy Gdańsk, oraz wysłuchaliśmy przepięknego koncertu organowego w Katedrze Oliwskiej.

Dodatkową atrakcją był wspaniały rejs statkiem po Zalewie Wiślanym.

Cały turnus przebiegał w bardzo przyjaznej atmosferze. Mieszkańcy chętnie uczestniczyli w różnych zajęciach. Hitem turnusu były długie marsze brzegiem morza i zbieranie bursztynów, muszelek i innych skarbów wyrzuconych przez morze.  Aktywnemu wypoczynkowi sprzyjała piękna pogoda, którą wykorzystywaliśmy także do plażowania.

Jednak największą niespodzianką i zaskoczeniem okazały się wolno spacerujące dziki.

Towarzyszyły nam na każdym kroku - podczas spaceru na plażę, do miasta, nie brakowało ich wokół ośrodka.

Wszyscy z ogromną radością będą wspominać pobyt na turnusie. Nabraliśmy nowych sił, zapomnieliśmy o codziennych troskach, aktywnie spędziliśmy ten czas, mieliśmy możliwość wzajemnego lepszego poznania się. Wróciliśmy zdrowsi, wypoczęci i bardzo zadowoleni z wyjazdu. Pięknie dziękujemy właścicielom Ośrodków „Jantar” w Jantarze i „Bałtyk” w Krynicy Morskiej za gościnę i fantastyczne przyjęcie – chcemy do Was wrócić, być może już za rok!

Turnusy organizowała pracownik socjalna PDPS p. Elżbieta Kaczmarek. Mieszkańcami na wyjazdach opiekowali się: Anna Gajek, Elżbieta Kaczmarek, Henryk Domski, Bogusława Krajewska, Urszula Pyrek, Małgorzata Plota, Maria Plota, Jadwiga Wysota i Dorota Zadka.