Boks w Ostrowinie

Opublikowano: wtorek, 11 czerwca 2013 Administrator

8 czerwca, dzięki Wojciechowi Bartnikowi*, najpopularniejszej postaci oleśnickiego sportu, do Ostrowiny zawitała młoda kadra pięściarzy "Orła" Oleśnica: Mirella, Sebastian i Norman wraz ze swoim trenerem. Młodzi zawodnicy zaprezentowali w szerokiej gamie swoją ulubioną dyscyplinę.

Rozpoczęli od typowych dla boksu elementów rozgrzewki, w której poza ćwiczeniami ogólnorozwojowymi znalazły się także podstawowe techniki bokserskie, czyli sposoby prowadzenia ataku i obrony: przemieszczanie się po ringu, ciosy bokserskie (proste, sierpowe, z dołu, podwójne, serie, kontr ciosy), podstawy obrony bokserskiej, walkę na dystans i w półdystansie i inne. Spotkanie zakończyły walki pokazowe. Dziękujemy pięknie zawodnikom Oleśnickiego „Orła” za przedstawienie nam z bliska tak popularnej dyscypliny sportu.

Imprezę poprowadził niezastąpiony Bartek Kowalczyk.

*WOJCIECH BARTNIK, wychowanek "Orła" Oleśnica, zawodnik Gwardii Wrocław. W 1990 został zwycięzcą Turnieju im. Feliksa Stamma. Trzykrotnie wystąpił na letnich igrzyskach olimpijskich. W 1992 roku, na Olimpiadzie w Barcelonie zdobył brązowy medal w wadze półciężkiej, wygrywając trzy walki. N Olimpiadzie w  Atlancie (1996) i na Olimpiadzie w Sydney (2000) startował w wadze ciężkiej. Dziesięciokrotnie zdobywał mistrzostwo Polski, dziewięciokrotnie w latach 90 startował w meczach międzypaństwowych. Trzykrotnie startował w mistrzostwach świata (1993, 1995, 1997), a także trzykrotnie w mistrzostwach Europy (1993, 1996, 1998) – w drugim ze startów w Vejle zdobył brązowy medal.

W 2001 przeszedł na zawodowstwo, związał się z Hammer KnockOut Promotions. Do 2010 stoczył 31 walk, odnosząc 26 zwycięstw (w tym 10 nokautów), 4 porażki i 1 remis.

Obecnie jest trenerem z sukcesami,  w bokserskim klubie Orzeł Oleśnica. Pracuje z młodzieżą.