Śniegowe potyczki

Opublikowano: poniedziałek, 04 lutego 2013 Administrator

Tuż przed obiadem, w piątek 25 stycznia, każdy zdrów, (bo większość złamała grypa) wyszedł do ogrodu, by popatrzeć a może i uczestniczyć w dowolnych walkach na formy śnieżne. Niewiele czasu było trzeba, by w zabawę włączyli się wszyscy, nawet ci, którzy deklarowali wcześniej tylko kibicowanie.

Zabawy na świeżym, zimowym powietrzu, na śniegu, to poza radością, która jest głównym wyznacznikiem wszelkich zabaw, także forma terapii – zabawy na śniegu stwarzają sytuacje rozwijające ekspresję ruchową, doskonalą koordynację, w tym płynność ruchu. Poza tym taka zabawa, to świetna profilaktyka zdrowia – wzmacnia odporność, organizm się hartuje. Na świeżym powietrzu mamy więcej tlenu, a ten wpływa na dobrą pracę całego organizmu. Dodatkową korzyścią jest ruch, który wzmacnia mięśnie i poprawia krążenie krwi, a więc lepsze odżywianie organizmu i wydalanie z niego szkodliwych substancji. Zabrakło nam tylko jednego - nie mamy własnej górki.Nasz teren i obszary wokół, to przestrzenie płaskie, w żaden sposób niesłużące saneczkowaniu. Ale i bez tego bawiliśmy się świetnie. Ulepiony bałwanek będzie pierwszym z całej rodziny rzeźb z rewelacyjnego wynalazku natury, jakim jest śnieg.

Na zdjęciach nie ma naszego bałwanka przecudnej urody, bowiem fotograf służył za rusztowanie bałwanka i nie miał, kto zrobić zdjęcia.