Przegląd Form Kulturalnych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych

Opublikowano: poniedziałek, 29, październik 2012 Administrator

    26 października, w hali browaru PIAST we Wrocławiu odbył się I Przegląd Form Kulturalnych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych, w ramach projektu GALERION. Naszym przedstawicielem był Łukasz Błaszczyk, który zaprezentował taniec na wózku. Łukasz zdobył największe i najgorętsze brawa, rozgrzał publiczność do białości.

Jednakże należy podkreślić, że WSZYSCY uczestnicy Przeglądu prezentowali najwyższy poziom i profesjonalne przygotowanie.

PROGRAM – GALERION 2012
26 października 2012

12:00 – Rozpoczęcie, przywitanie gości, przemówienia;
12:40 – Zespół taneczny „Biedroneczki”z Twardogóry (7 min.);
12:50 – Jadwiga Sewel z Wołowa – recytacja wiersza „Gdybym miał 11 kapeluszy” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego (1 min);
12:55 - Marcin Lubczyk, Joanna Półrola, Justyna Wilk, Damian Zachorski, Patryk Dudek, Ewelina Brożek, Radek Smorawski, Beata Szcześniewska, Olga Nowak, Przemysław Wojs z Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 13 we Wrocławiu, taniec Bourree (5 min.);
13:00 - Trzebnickie Stowarzyszenie „Uśmiech Dziecka”:

• Paweł Banaszczyk, Szanty (1:30 min);
• Paweł Banaszczyk, „Podziękowania dla Matuli”, (1 min.);
• Marta Wojtaszek, recytacja wiersza „Dziad i Baba” Józefa Ignacego Kraszewskiego (1 min.);
• Artur Kurek, piosenka „Ulica z repertuaru zespołu „Do czasu”, (1:30 min.);
• Marcin Stachurski, recytacja wiersza „Powrót Taty” Adama Mickiewicza, (1 min.);
• Mikołaj Wojniak, „Koncert w gospodarstwie” (twórczość własna), (1 min.);

13:10 – Łukasz Błaszczyk – występ taneczny (Dom Pomocy Społecznej w Ostrowinie) (3 min.);
13:15 – Stowarzyszenie Świętego Celestyna w Mikoszowie:

• Michał de Haan – występ taneczny - Zumba (3 min.);
• Malwina Pierożek, piosenka „Ten jeden pocałunek” (3 min.);

13:25 - Julia Rosłan, taniec „Flamenco”, (2:30 min.);
13:30 – Zespół Szkół nr 11 z Wrocławia:

• Michał Bruliński, piosenka „Earth Song”, (6 min.);
• Piotr Gliński, recytacja wiersza Wisławy Szymborskiej „Kot w pustym mieszkaniu”, (2 min.);
• Karolina Kałużyńska, piosenka „Hallelujah”, (3:30 min.);
• Natalia Kisiela, recytacja wiersza Jana Brzechwy „Leń”, (2:30 min.);
• Chór uczniów z klas integracyjnych, „Piosenka ekologiczna”, (3 min.);
• Olek Fok i Paulina Anisimowicz, „Etiuda taneczna na wózkach”, (2 min.);
• Filip Dubielowska, recytacja wiersza Jana Brzechwy „Leń”, (2:30 min.);
• Katarzyna Wilk, Kacper Mularczyk, Iza Kmieciak, Sandra Schonborn, Dawid Żurek, Wiktoria Białek, Urszula Waszkowiak, Anastazja Żółkowska, Dobrosława Brzezińska, etiuda taneczna „Walka dobra ze złem”, (2 min.);
• Sandra Mueller, „Taniec Cygański”, (3:30 min.);

14:00 – Pożegnanie uczestników i gości;
14:05– Zakończenie.