IX Dolnośląski Mityng W Trójboju Siłowym Olimpad Specjalnych – Ostrowina 2012

Opublikowano: poniedziałek, 22 października 2012 Administrator

    18 października 2012 r. odbył się w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie IX Dolnośląski Mityng w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych. W zawodach rywalizowało 26 zawodników: 8 kobiet i 18 mężczyzn z 5 sekcji Olimpiad Specjalnych: „Motyle” Bolesławiec, „Anna” Legnickie Pole, „Radośni” Dobroszyce, „Liczyrzepa” Miłków, „Sportowiec” Ostrowina i Filia w Jemielnej. 

Trójbój siłowy (podnoszenie ciężarów) jest to sport, w którym celem jest podniesienie jak największej wagi w jednej z trzech konkurencji, wyciskaniu, martwym ciągu lub przysiadzie. Konkurenci oceniani są wg kryterium podniesionej wagi. Część zawodników startowała w dwóch konkurencjach: wyciskanie w leżeniu na ławeczce i martwy ciąg. Wówczas klasyfikowani są w dwuboju siłowym. Przygotowanie do tych dyscyplin sportu wymaga od zawodników bardzo dużego wysiłku i zaangażowania, systematyczności i odpowiedniej diety.

PDPS reprezentowało 6 zawodników: Wojciech Simlat, Dominik Biliński, Marek Zieliński, Andrzej Ciołak, Mariusz Bednarz, Artur Mikoda, którzy zdobyli ogółem 9 medali: 1 złoty, 4 srebrne, 4 brązowe. Dom filialny w Jemielnej reprezentowało 5 zawodniczek: Edyta Raćko, Danuta Mrozińska, Marta Bojda, Katarzyna Thuller, Wioletta Kozioł. Panie także zdobyły 9 medali: 4 złote, 2 srebrne i 3 brązowe.
Rywalizacja była zacięta i wyzwalała wiele emocji. Zawodnicy i widzowie głośno dopingowali startujących i nagradzali wysiłki gromkimi oklaskami.
Oprócz medali zawodnicy otrzymali drobne upominki i w dobrych humorach rozjechali się do swoich domów.