Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

Opublikowano: poniedziałek, 10 września 2012 Administrator

    9 września, na placu Zwycięstwa w Oleśnicy, odbył się Powiatowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. Dom Pomocy Społecznej w Ostrowinie brał aktywny udział w imprezie, przedstawiając swój dorobek. Chętni mogli lepić z gliny, malować swoje i innych buzie, tkać i wyszywać. Można było zakupić za niewielkie kwoty dzieła naszych podopiecznych z Ostrowiny i z Jemielnej.

Zajmowaliśmy największą powierzchnię wystawczą. Przez cały czas trwania imprezy oblegana była nasza strefa produkcyjna. Największą popularnością cieszyło się lepienie z gliny i tkactwo. Brakowało wolnych miejsc przy stole malarskim, gdzie na papierze i szkle powstawały przecudne dzieła małych twórców. Nieco starsze dzieci próbowały z powodzeniem tkać i wyszywać. A wszystko to z akompaniamentem muzyki, śpiewu i tańca, płynących z estrady głównej, gdzie z kolei prezentowały się zespoły taneczne i wokalne, działające w placówkach całego powiatu. Nie sposób wyróżnić kogokolwiek, bo wszyscy spisali się na medal i to złoty. Oczywiście prym wiódł zespół AKORD z naszego domu, którego muzyka porwała do tańca tłumy uczestników. Trzeba jednak wymienić dziewczynki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Dobroszyc, które pokazały, wyjątkowo chwytający za serce, pokaz taneczno – wokalny. Także złoty krążek i to sporej wielkości należy się zespołowi pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Oleśnicy, który tak perfekcyjnie przygotował imprezę. DZIĘKUJEMY! Cichutko, w kąciku działali członkowie Polskiego Krzyża prowadząc szkolenia z pierwszej pomocy. Tuż obok prezentowali się mistrzowie nordic walking. Wyjeżdżaliśmy do domów koło 20,00 i wszyscy żałowali, że to już koniec…..

Dziękujemy także władzom miasta Oleśnica, gminy Oleśnica i powiatu oleśnickiego za to, że byli z nami i bawili się z nami. To ważne dla nas mieć we włodarzach przyjaciół.

O wyżywienie uczestników dbało Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych I Wymagających Pomocy. Za bony zafundowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej serwowało przygotowany w kuchni PDPS bigos, który „zszedł” przed czasem do ostatniego liścia kapusty. Tuż obok serwis pysznych ciast domowych prowadziły Warsztaty Terapii Zajęciowej z Dobroszyc. Ciasta także „wyszły” przed czasem. Obydwie jednostki służą swoja produkcją gastronomiczną wszystkim zainteresowanym – kontakt przez dyrektorów jednostek (Ostrowina 71/3148756, WTZ Dobroszyce 71/3141113). Catering to nasza specjalność. ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!