III Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych

Opublikowano: poniedziałek, 03 września 2012 Administrator

    Pierwszego dnia września nasz Dom uczestniczył w III Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych Archidiecezji Wrocławskiej – „Kościół naszym Domem” w Henrykowie, w Opactwie Cystersów.
W pielgrzymce uczestniczyli nasi mieszkańcy oraz mieszkanki z Jemielnej, licząc razem ponad 50 osób. Jechaliśmy autokarem ponad godzinę, ale było wesoło.

Po przyjeździe na miejsce, uroczystość rozpoczęła Msza Święta. Odbyła się w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, wchodzącym w skład Zespołu klasztornego opactwa cysterskiego. Zespół klasztorny jest jednym z najokazalszych i najpiękniejszych założeń barokowych na Śląsku, jest to miejsce powstania Księgi Henrykowskiej – zabytku piśmiennictwa polskiego
Po uczcie duchowej i oczyszczeniu, pielgrzymi zgromadzili się w parku przykościelnym, na wspólnej biesiadzie.
Podczas spotkania, swoje programy artystyczne prezentowali uczestnicy, osoby niepełnosprawne z terenu Dolnego Śląska i dalej. Oglądaliśmy tańce, słuchaliśmy śpiewu i recytacji. Nasz dom reprezentował zespół AKORD, który w pierwszym wyjściu zaprezentował krótki program, ale na zakończenie pielgrzymki porwał do tańca wszystkich uczestników, którzy nie pozwolili naszym chłopcom zejść ze sceny ponad godzinę.
Biesiadę rejestrowała Telewizja Wrocław, która poza filmowaniem fragmentów imprezy przeprowadzała wywiady z uczestnikami pielgrzymki.
Zespół muzyczny AKORD prowadzi jego twórca - Marek Gajda instruktor muzykoterapii w PDPS.