Akademia Terenowych Animatorów Wolontariatu w Ostrowinie

Opublikowano: poniedziałek, 20 sierpnia 2012 Administrator

    W dniach 13-19 sierpnia 2012 r., w salach szkoleniowych PDPS Ostrowina odbyły się warsztaty szkoleniowe w ramach II edycji Akademii Terenowych Animatorów Wolontariatu. W ramach Akademii odbyło się ponad 50 godzin warsztatów dotyczących wolontariatu w następujących obszarach tematycznych:

  • promocja i pozyskiwanie wolontariatu,
  • motywowanie i współpraca z wolontariuszami,
  • pozyskiwanie środków,
  • współpraca z podmiotami korzystającymi,
  • promocja działań wolontariuszy, itp.

Zajęcia prowadzone były przez doświadczonych trenerów, absolwentów szkół trenerskich. Poza zajęciami merytorycznymi, uczestnicy Akademii oddali swój czas na rzecz PDPS w Ostrowinie, pracując przy przywracaniu wartości użytkowych i przyrodniczych parku pałacowego.

W ostatnim dniu trwania Akademii zajęcia poprowadził Starosta powiatu oleśnickiego p. Zbigniew Potyrała. Uczestnicy z dużym niepokojem czekali na przyjazd gościa, byli pełni obaw, bo miało nastąpić pierwsze spotkanie kandydatów na liderów wolontariatu z przedstawicielem władz samorządowych. Okazało się, że obawy były zupełnie niepotrzebne. Zajęcia poza solidną merytoryką przebiegły w bardzo sympatycznej atmosferze, a sami uczestnicy mówili, że wiedza i doświadczenie, które otrzymali tego dnia stanowią tak gruntowne przygotowanie do podjęcia współpracy z samorządami, że wszelkie kontakty z administracją będą się od teraz mieściły w kategorii działań najłatwiejszych. Dziękujemy za lekcję Panie Starosto!

Uczestnicy Akademii kontynuowali prace porządkowe w czasie kolejnego weekendu, oddając naszym potrzebom swój wolny czas. DZIĘKUJEMY!

 

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM!

Gdziekolwiek jesteś, cokolwiek chcesz robić – pomoże Ci:

Wrocławskie Centrum Wolontariatu
Stowarzyszenie „Nowa Rodzina”
pl. Św. Macieja 5A
50-244 Wrocław
tel. (71) 79 19 789

www.wolontariusz.org
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jacek Bednarek
Koordynator
Wrocławskiego Centrum Wolontariatu